Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

Mikołajkowy Turniej Karate w Marcinkowicach

Ewa-Dobrzanska.JPGPierwszy weekend grudnia, to kolejne zawody mikołajkowe, tym razem w Marcinkowicach koło Oławy. Spośród 180 uczestników aż 28 przyjechało z naszego klubu – wśród nich najmłodsi: czteroletni Błażej Witkowski- srebrny medalista toru przeszkód karate (2011-2012) i pięcioletni Jakub Mikołajczak, który wrócił ze złotym medalem za tor przeszkód karate (2011-2012) i brązowym za kihon.
Ewa Dobrzańska wywalczyła złoto w kihon dzieci (2008-2009), Emilia Giszterowicz wygrała w torze przeszkód (2008-2009) i zajęła drugie miejsce w kihonie razem ze swoją równolatką Julią Garncarek, a Maja Herda stanęła na drugim miejscu podium po torze przeszkód.
Chłopcy z roczników 2008-2009 sięgnęli po medale: Krystian Karaszewski– srebrny w kumite; Aleksander Klin– brązowy w kihon i Hubert Kramarzewski– brązowy za tor przeszkód.
To były pierwsze zawody bez konkurencji kata, zamiast tego starsi rywalizowali w fantomie i kumite. Efekty były imponujące! Złoto dla Mai Kopciuch w obydwu dyscyplinach (2008-2009)! Złoto dla Klaudii Łobaczewskiej w obydwu dyscyplinach(2006-2007)! Srebro dla Karoliny Pogody w obydwu dyscyplinach(2006-2007)! Warto wspomnieć, że konkurencje przyciągnęły wiele osób i trzeba było wygrać przynajmniej trzy walki, by walczyć w finale.
Wśród chłopców również sukcesy: złoto dla Eryka Kwatera w kumite fantom (2006-2007) i brąz dla Jędrzeja Sobieskiego w tej samej konkurencji. Z brązowym krążkiem wrócił najstarszy- na tym turnieju- kadrowicz klubu- Borys Bernasiński za fantom (2004-2005).
Wróciliśmy z 20 medalami, nie każdy stał na podium, ale każdemu, jeśli czuł gorycz porażki, organizatorzy zapewnili czekoladki i batoniki – na osłodę. Skończyły się mikołajkowe turnieje, za tydzień ostatni w tym roku – międzynarodowy we Wrocław Open.
Alicja Skotny

Załączniki: