SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Piątek, 18 października 2019 r.
Najnowsze aktualności

Aktualności

wtorek, 15 październik 2019 18:47

VII TURNIEJU KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR BURMISTRZA KOBYLINA - II miejsce

Czytaj więcej: VII...

W sobotę 5 października młodsza ekipa klubu startowała na 🏆 VII TURNIEJU KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR BURMISTRZA KOBYLINA 🏆. Karatecy Jinkaku wywalczyli 9 medali: 1 x 🥇4 x 🥈4 x🥉Brawa dla zawodników. Gratulacje dla Aleksandry Cieślak, uczennicy kl. Vb Szkoły Podstawowej w Krynicznie, która wywalczyła II miejsce w kategorii indywidualnej dziewcząt 10-11 lat.

wtorek, 15 październik 2019 18:34

DZIEŃ PATRONA - V rocznica

Czytaj więcej: DZIEŃ...14 października to szczególny dzień dla naszej szkolnej  społeczności . Tego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona i Pasowanie Pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od przyjęcia najmłodszych w poczet uczniów. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali to, czego już się nauczyli i po złożeniu ślubowania zostali pasowani na uczniów. Następnie  samorząd szkolny złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczył im symboliczne prezenty. Nie zapomnieliśmy również o naszej Patronce- świętej Jadwidze, która już od pięciu lat czuwa nad naszą szkołą. Z tej okazji uczniowie przygotowali jubileuszowy tort. Święta Jadwiga uczy nas, że aby być szczęśliwym należy pomagać innym. Tym uczniom,  którzy naśladując świętą Jadwigę nieśli pomoc i ofiarowali swój czas innym, wręczone zostały medale świętej Jadwigi Śląskiej. Uroczystość zakończyła piosenka Marcina Stycznia „Księżna Jadwiga”, która już niedługo oficjalnie stanie się hymnem naszej szkoły. Galeria zdjęć.

poniedziałek, 14 październik 2019 23:26

Dzień Edukacji Narodowej - życzenia od Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej: Dzień...Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski składa życzenia: Kochani Nauczyciele! Wszystkiego najlepszego! Pasji, siły, cierpliwości, ambicji. Nieustającej wiary w to, że zmieniacie świat na lepsze.

poniedziałek, 14 październik 2019 23:21

Październik świetlica - życzenia

Czytaj więcej: ...Dzień 14 X 2019r. to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Nauczyciele i dzieci zawsze okazują sobie wzajemny szacunek. Jednym z przejawów tego szacunku jest pamiętanie o ważnych uroczystościach w szkole i wzajemne przygotowywanie sobie z tej okazji niespodzianek. Nasi uczniowie w świetlicy przygotowywali laurki, kartki okolicznościowe, mnóstwo prac plastycznych tematycznie powiązanych z Dniem Edukacji Narodowej.W ten sposób chcą podziękować swoim nauczycielom za ich trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie. Gorące i płynące z serca życzenia przekazują również swojej Patronce- świętej Jadwidze Śląskiej, która od pięciu lat czuwa nad naszą szkołą. Dla niej zorganizowali w naszej świetlicy galerię prac plastycznych. Galeria zdjęć.

poniedziałek, 14 październik 2019 23:08

Jesień w słoiku - przedszkolaki z Malina

Czytaj więcej: Jesień w...Przedszkolaki w Malinie uwielbiają jesień z jej cudownymi skarbami: orzechami, kasztanami, szyszkami, kolorowymi liśćmi. Na poszukiwania tych skarbów dzieci wyruszają do przedszkolnego ogrodu bądź do pobliskiego parku. By sprawić im trochę radości a rodzicom niespodziankę, postanowiliśmy zamknąć odrobinę jesieni w słoiku. Oto efekty naszej pracy... Galeria zdjęć.