Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

images.jpgZbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach.
Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.
Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o podarowanie „Paczki na Kresy”. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej Ojczyzny. Potrzebne będą słodycze, kawa, herbata, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości a także wyprawki szkolne i zabawki.
Nasza szkoła pragnie przyłączyć się do akcji pod hasłem: I TY zostań ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM! Na dary czekamy w dn. 05-07.12.2016 r.
Magdalena Dardas
Anna Gabryszewska-Konieczny