Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

Nasi najmłodsi uczniowie z pierwszymi medalami karate

kadra-1.jpgKoniec listopada, to początek turniejów o charakterze świątecznym i mikołajkowym, na których zawodnicy, oprócz medali i pucharów otrzymują symboliczne paczki, sędziowie noszą czerwone czapki, więcej jest zabawy, niż stresu. Takie wydarzenia sprzyjają debiutom, występom najmłodszych, dają okazję do sprawdzenia formy „na luzie”. Aż 22 osoby z klubu Jinkaku Kansei pojechało wraz z senseiem Dawidem Graczykiem do Chobieni, z czego 16 to dzieci z najmłodszych grup trenujących w naszej szkole, by wziąć udział w takich zawodach karate. Ola Połowczuk, Asia Sztochel i Piotr Szymczuk triumfowali w torze przeszkód w swoich kategoriach wiekowych 2007/2008, a Maja Herda wśród dziewcząt 2008/2009 zajęła 3.miejsce i 2. w konkurencji kihon. Asia Sztochel stanęła także na 1.miejscu podium, a Ola Połowczuk na 2. w konkurencji kihon – Ola dorzuciła jeszcze brązowy krążek w fantomie dziewcząt 2007/2008, a jej brat Olek – startujący w kata chłopców 2006 również wywalczył brąz. Triumfy w kata święcili: Ola Cieślak (2007), Julia Skrzypczak (2007), i Michał Tudaj 2007) – wszyscy stanęli na trzecim stopniu podium!
Fantom to przedsmak kumite i sądząc po ilości medali, rosną kolejni waleczni zawodnicy: Julia Skrzypczak (2008) – złoto, Chromczak Borys (2008) – brąz i Piotr Szymczuk (2007-2008) – brąz; Igor Ulatowski kolejny raz wrócił z medalem – tym razem złotym. Konkurencji było wiele i każdy mógł wybrać coś dla siebie, bardziej doświadczeni zawodnicy wzięli udział w kumite fantom – walczący są oddzieleni linią, by nie mogło dojść do kontaktu – całe podium w roczniku 2007 zajęli : Michał Puk – złoto, Jakub Gruszecki – srebro i Michał Tudaj – brąz
Zawodników z naszej szkoły przywieźli 19 medali, rekordziści po trzy krążki! To naprawdę imponująca ilość, szczególnie że w turnieju wzięło udział prawie 200 osób z klubów Dolnego Śląska. Cieszy, że nowi klubowicze dołączają do rywalizacji turniejowej – to świadczy o sile Jinkaku Kansei!
Alicja Skotny