Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

International Karate Cuprum Cup

kata-druzynowe-dzewczat.JPGXVII CUPRUM CUP International Karate POLISH OPEN 2016 to kolejny międzynarodowy turniej, rozgrywany w Polsce. Blisko 400 zawodników, reprezentujących 7 państw, 51 klubów polskich i zagranicznych, rywalizowało w sobotę i niedzielę na pięciu tatami. W zmaganiach brało siedmiu naszych uczniów, trenujących na co dzień w DKK Jinkaku Kansei w Krynicznie. Miłym zaskoczeniem była świetna organizacja imprezy, sprawne, punktualne rozgrywanie konkurencji, ale najbardziej, jak zwykle cieszyła skuteczna waleczność naszej kadry, wysokie miejsca i medale. A zaczęło się od kata drużynowego chłopców poniżej 12 lat i brązowego medalu w tej kategorii dla Bernarda Bernasińskiego, Olka Połowczuka i Jędrzeja Sobieskiego.

Drużyna dziewcząt: Maja Kopciuch, Klaudia Łobaczewska, Karolina Pogoda okryła się złotem w kategorii kata poniżej 12 lat i srebrem w tej samej kategorii dla Emilii Bogaczewicz, Oli Cieślak i Julii Skrzypczak. Julia dorzuciła brązowy krążek w konkurencji indywidualnej kata poniżej 8 lat. Również najmłodszy kadrowicz – Igor Ulatowski stanął na trzecim stopniu podium w kata indywidualnym chłopców poniżej 8 lat, potwierdzając wysoką formę na kolejnych już zawodach. Kolor brązowy był dominujący – zdobyła go Maja Kopciuch w kata dziewcząt ośmioletnich oraz Klaudia Łobaczewska i Karolina Pogoda w kata dziewcząt dziewięcioletnich. Dziewczęta pewnie zwyciężyły w walkach repasażowych o trzecie miejsce. Konkurencje indywidualne zgromadziły silnych i utytułowanych zawodników z Polski i zagranicy, więc każdy medal, nawet brązowy był na wagę złota.

Najwięcej emocji na każdym turnieju dostarcza kumite. W Legnicy nie było inaczej. Świetnie spisał się Jędrzej Sobieski, który wygrał z mocnymi rywalami w kategorii chłopców dziewięcioletnich poniżej 30 kg. Postępy Jędrzeja widać na każdych kolejnych zawodach - zasłużenie dotarł na szczyt podium! Maja Kopciuch – 30 kg – Klaudia Łobaczewska i Karolina Pogoda - +30 kg – solidarnie i konsekwentnie zajęły trzecie miejsca w kumite.

Podopieczni senseia Dawida Graczyka wrócili z 13 medalami, plasując się, jako klub, na 15 miejscu wśród 51 startujących.

Alicja Skotny