Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Festyn Rodzinny

57.JPGW sobotę 21 maja  w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny podsumowujący całoroczny projekt "Książki naszych marzeń".
Podczas części artystycznej  uczniowie klasy V wcielili się w postacie ze starożytnego Egiptu, Chin, w średniowiecznych skrybów przedstawiając historię powstawania książki od glinianej tabliczki do e-booka.
Z wyobraźni człowieka, tęsknoty za dobrem i sprawiedliwością wyrosła baśń.
Uczniowie klas 0 – 3 otworzyli nam drzwi do czarodziejskiej krainy, do tajemniczego świata fantazji, zaprosili nas „W krainę baśni” oraz na spotkanie z anglojęzycznym "Czerwonym Kapturkiem".
Na zewnątrz szkoły Rada Rodziców zapraszała na wspólne biesiadowanie.
W plenerze mogliśmy podziwiać słowo ubrane w muzykę. Uczniowie szkoły podstawowej zaprosili do wysłuchania premierowych wykonań własnych piosenek o książce. Gimnazjaliści przedstawili pokaz mody z książką w tle. Podziwialiśmy pokazy karateków oraz młodych tancerzy. Dzieci próbowały sił w festynowych turniejach humorów, wiedzy o Victorze, o literaturze. Młodzi twórcy wykonywali kompozycje z masy solnej, z papieru. Wydawnictwo OVO z Trzebnicy zapraszało do zakupu pięknie wydanych książek. Punkt medyczny oferował badania profilaktyczne.
Bohaterką festynu była książka, która skłania do zadumy, bawi i zachwyca.