Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

tn_20160516_105100.jpg16 maja uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum spotkali się z p. Bolesławem Grabowskim- emerytowanym nauczycielem geografii, z zamiłowania podróżnikiem, który opowiedział dzieciom o swojej podróży do Kanady. Pokazał liczne pamiątki i przedmioty przywiezione do Polski, kojarzące się z tym krajem. Wiele z nich wiązało się z osobliwymi sytuacjami, w jakich znalazł się pan Bolesław w trakcie wyprawy.

Prezentacja zdjęć i filmów o Kanadzie wzbudziła sporo emocji Wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem opowieści podróżnika. Uczniowie zadawali też wiele pytań, na które pan Bolesław starał się odpowiedzieć.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym ponownie spotkamy się z Panem Grabowskim i usłyszymy o kolejnym „odkrytym” przez niego zakątku świata.