Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Lekcja przyrody i wrażliwości.

PB260026.JPGDnia 26.11.2015 uczniowie klasy IIa i VI ze Szkoły Podstawowej pojechały do Złotówka, gdzie znajduje się Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Uczniowie przygotowali się wcześniej do tego wyjazdu, zbierając kasztany i żołędzie dla zwierząt. Młodsi uczniowie zabrali ze sobą również marchew, jabłka, zboża, kasze. Na miejscu uczniowie mogli z bliska zobaczyć dzikie zwierzęta, nawet takie, które na co dzień trudno spotkać: orły, puchacze, strusie. Po pięknym terenie oprowadzał nas pan leśniczy, który opowiedział dzieciom historię każdego z podopiecznych oraz o naturalnych warunkach, w jakich zwierzęta te żyją. Po spacerze uczniowie zanieśli przywiezione przez siebie pokarmy dla chorych zwierząt, a następnie same posiliły się kiełbaskami przy ognisku. Była to najlepsza lekcja przyrody i wrażliwości.