Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

XVI Cuprum Cup International Karate Polish Open

kumite orliczek C. Dynia K. Pogoda K.  obaczewska.jpg6 medali  naszych uczniów na XVI Cuprum Cup International Karate Polish Open

Uczniowie SP z Kryniczna sukcesem zakończyli kolejny międzynarodowy turniej karate w tym sezonie. Bilans medalowy jest podobny, jak w rozegranym ostatnio międzynarodowym turnieju o Puchar Gór Opawskich – 6 krążków. Przy czym na Opolszczyźnie startowało około 250 zawodników, natomiast w XVI Cuprum Cup rozegranym ostatniej soboty (21. 11. 2015) w Legnicy rywalizowało 599 zawodników w kilkudziesięciu kategoriach. O sukces było bardzo trudno, w niektórych konkurencjach startowało ponad 40 osób.
Kadrę DKK Jinkaku Kansei tworzyli: Celina Dynia, Klaudia Łobaczewska, Karolina Pogoda, Maja Kopciuch, Aleksander Połowczuk, Eryk Kwater i Jędrzej Sobieski.

Ponownie rewelacyjnie spisała się Celina. Wywalczyła ona złoty medal w kumite orliczek (8-9 lat) oraz brąz  w kata indywidualnym orliczek. Świetny występ w kumite orliczek zaliczyły ponadto  Karolina Pogoda i Klaudia Łobaczewska. Karolina uplasowała się na drugim miejscu, a Klaudia na trzecim.

Do udanych należy zaliczyć występ naszym drużyn w kata. Dziewczyny (Celina Dynia, Klaudia Łobaczewska, Karolina Pogoda) wywalczyły srebrny medal, natomiast chłopcy (Aleksander Połowczuk, Eryk Kwater, Jędrzej Sobieski) brązowy krążek.

Poza turniejem w Bielsku-Białej, w którym rywalizowało ponad 800 zawodników, a nasi zawodnicy przywieźli dwa medale, turniej w Legnicy, z blisko 600 startującymi karatekami, to drugi co do wielkości, w którym DKK Jinkaku Kansei brał udział, co ważne z sukcesem.

Po zmaganiach w Cuprum Cup pula medali wywalczona przez zawodników z klubu w tym sezonie (IX-XI 2015) powiększyła się do 51.