Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

DSC_0358.jpgW pierwszych dniach listopada uczniowie klas 0, Ia, IIa i IIb wzięli udział w piątej edycji programu „Śniadanie daje moc”. Była to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla wychowawczyń, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Wspólne przygotowanie posiłku zaczęło się oczywiście od umycia rąk i założenia na siebie fartuszka. Następnie trzeba było przygotować miejsce pracy i produkty spożywcze- w ruch poszły deseczki do krojenia, miski,  noże i talerzyki. Po omówieniu piramidy żywienia i zasadach zdrowego odżywiania nadszedł czas na przygotowanie zdrowych kanapek. Każdy mógł przygotować  kanapkę według własnego pomysłu. I wreszcie nadszedł czas na wspólne spożywanie zdrowego śniadania. Dzieci z wielkim apetytem zjadły pyszne i zdrowe kanapki, które własnoręcznie przygotowały. Dodatkowo uczniowie z klasy Ia przygotowali również wspaniałe  owocowe sałatki. Było smacznie, kolorowo, a przede wszystkim zdrowo!