Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Wycieczka do Złotego Stoku

DSCF9828.JPG28 października  klasy czwarte, piąta i szósta wraz  z opiekunami pojechały na wycieczkę  do Złotego Stoku.Uczniowie mogli zwiedzić  nieczynną już kopalnię  złota. Chodząc za przewodnikiem  podziemnymi chodnikami dowiedzieli się więcej o historii górnictwa  złota, a na drodze spotkali  nawet strasznego gnoma! W kopalni czekała  na wszystkich przejażdżka kolejką oraz  krótki  rejs  łodzią.  Jedną z atrakcji  było także zwiedzanie  Średniowiecznego Parku Techniki, w którym zobaczyć można było, a nawet uruchomić, maszyny wykorzystywane dawniej w górnictwie. Najwięcej emocji wywołał jednak labirynt strachu, prowadzący wprost do chaty okrutnego kata.
Na wycieczce nie zabrakło  ogniska z kiełbaskami,   zabaw, zakupów pamiątek, dobrego humoru i śmiechu. Wszyscy   podekscytowani wrócili  do domu.