Sobota, 11 maja 2024 r.

Pomoc dla Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (ptaki i ssaki)

Złotówek 1; 55-106 Zawonia (35 km od Wrocławia)

Są dzikie, chore, poranione i osłabione, ale większość z nich wróci do swoich ostoi w lasach i na polach -to skrzydlaci i czworonożni pacjenci ośrodka leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Ośrodek ukryty jest w lesie w Złotówku, nad stawem rybnym, na obszarze nadleśnictwa Oleśnica Śląska w gminie Zawonia. W wielkich wolierach i w zagrodzie schronienie znajdują orły, sowy, dziki, sarny, daniele. Są tu myszołowy i jastrzębie, która muszą się "rozlatać", bielik, sowa uszata, sierpówka z uszkodzonym skrzydłem, łaciaty dzik, który je z ręki, stadko danieli oraz strusi z Balbiną na czele.

• Dzikie zwierzęta trafiają do ośrodka z powodów:kolizja z samochodem choroby, niedożywienie,
  • wypadanie młodych piskląt z gniazd
  • niepotrzebne zabieranie przez ludzi (młode sarny, zające)
  • lekkomyślny zakup lub prezent (np. struś)