SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Niedziela, 12 maja 2024 r.
Aktualności

12 medali uczniów SP w Krynicznie na XXIV Mistrzostwach Ziemi Legnickiej

podium kata druzynowe.jpgDobra passa zawodników DKK Jinkaku Kansei niezmiennie trwa!
W ubiegłą sobotę (17.10.2015r.) na tatami w Legnicy licznie, bo w piętnastoosobowym składzie zaprezentowała się kadra prowadzona przez senseia Dawida Graczyka. Rywalizowała ona w gronie około 200 zawodników, głównie z województw dolnośląskiego i opolskiego. Pierwszy w historii klubu start w tej imprezie był w pełni udany, o czym świadczy liczba 17 zdobytych medali. 12 z nich zdobyli zawodnicy będący na co dzień uczniami Szkoły Podstawowej w Krynicznie. Fantastyczną dyspozycję utrzymuje Celina Dynia, która wygrała swoje konkurencje w kata i kumite. Do dwóch złotych medali dorzuciła jeszcze srebro w konkurencji drużynowej. Aż trzy srebrne medale wywalczyła Klaudia Łobaczewska, ustępując miejsca właśnie tylko Celinie. Po trzy medale zdobyły również dziewczyny z rocznika 2008, Maja Kopciuch i Inga Dudzik. Dwa medale przywieźli ze sobą: Aleksander PołowczukTymoteusz Kalupa orazKrystian Karaszewsi. Pulę medalową powiększyli: Nikodem Mizdra, Karolina Pogoda , Eryk Kwater , Jędrzej Sobieski, Michał Tudaj, Bernard i Borys Bernasińscy. Na uwagę zasługują wyniki w konkurencjach drużynowych. Klub wystawił pięć drużyn kata i wszystkie one znalazły się na podium.