Piątek, 10 maja 2024 r.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

c_177_118_16777215_00_images_sampledata_edss.jpgNasza szkoła po złożeniu projektu do komisji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, zakwalifikowała się przez komisję tego projektu i otrzymała jako jedna z 150 szkół na ponad tysiąc, zestaw sportowy i certyfikat jakości. W związku z tym wydarzeniem, 25.09.2015 r odbędzie się w naszej szkole Święto Sportu szkolnego. Uczniowie na przedmiotach teoretycznych, będą celebrować gimnastykę w przerwach śródlekcyjnych oraz grać w „planszówki“ ćwiczące mózg i ciało. Czwartaki wezmą udział w slalomie rowerowym, a maluchy na sali gimnastycznej w rywalizacjach zespołowych. Odbędzie się miniturniej ringo i siatkówki dla SP, a dla Gimnazjum na zielonym boisku mecz piłki nożnej, pomiędzy klasa III a I i II. Dziewczęta najstarszej klasy bedą uczyły młodsze koleżanki grać w krykieta i bocce. „Zumba" zagości w holu szkoły, gdzie V i VI klasa roztańczy swoje zmysły. Wieczorem w ramach projektu "Dzieci na trybunach“ miłośnicy piłki nożnej wyjadą na mecz na Stadion Śląska - Wrocław.