Środa, 8 maja 2024 r.

Wycieczka pełna wrażeń czyli 3 dni na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej !!!!!!

439033111_902425601683801_8845104392184427387_n.jpgW dniach 17-19 kwietnia klasy : 4a, 4b oraz uczniowie z klas: 5a,7a i 7b wraz z wychowawcami : Małgorzatą Kraszewską, Małgorzatą Kuźniak i Agnieszką Ćwik wzięły udział w wycieczce szkolnej na Jurę, gdzie program obfitował w pełne wrażeń i emocji zajęcia oraz niezapomniane widoki krajobrazów i szlaków górskich. Dzieci uczestniczyły w warsztatach: historycznych czyli Wehikule Czasu w Etnopracowni w Żarkach ,gdzie przebierały się w rycerzy i giermków, poznały zwyczaje okresu średiowiecza, pisały gęsim piórem, w warsztatach kulinarnych z pieczeniem pizzy oraz w warsztatach geologicznych, gdzie szukały amonitów. Poznały historię zaginionych zawodów w Starym Młynie. Zwiedziły zamki: Ogrodzieniec, Mirów, Bobolice oraz Jaskinię Głęboką. Miały okazję również pójść na Pustynię Błedowską oraz wędrować malowniczymi szlakami na Górę Biakło oraz Zborów. Wrażeń było mnóstwo. Ale nasze emocje i radość wspólnie spędzonego czasu najlepiej widać na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z niezapomnianej wycieczki i gorąco wszystkim polecamy Jurę!!!!! Galeria zdjęć.