Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im.Władysława Podkowińskiego - Zapraszamy do udziału

Podkowinski_Spotkanie.jpgSerdecznie zapraszamy uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im.Władysława Podkowińskiego, organizowanym przez Zespół Szkół im.W.Podkowińskiego w Mokrej Wsi.Mokra Wieś to urocze miejsce, które zainspirowało wielkiego impresjonistę. Wyjazdy Podkowińskiego do Mokrej Wsi zaowocowały serią obrazów plenerowych. „Mokra Wieś-chłopiec w stawie"(1892)- to jedno z najpopularniejszych dzieł artysty obok „ Dzieci w ogrodzie" (1892) i obrazu „Poranek. Sad w Chrzęsnem" (1892).

Temat III edycji Konkursu brzmi:"Radosne spotkania w plenerze inspirowane obrazem Władysława Podkowińskiego ››Spotkanie‹‹" Termin dostarczenia prac- 10 maja 2023r., finał i wręczenie nagród - 2 czerwca 2023.

Zapraszamy na stronę Konkursu. Ogólnopolski Konkurs im.Władyslawa Podkowińskiego https://www.facebook.com/profile.php...

Prace mogą zgłaszać nie tylko szkoły, ale również mogą je zgłosić indywidualnie Rodzice/Opiekunowie.