SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
Aktualności

Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach w Lubinie - XIII miejsce

320431005_896864051486432_6182650352621932284_n.jpgDnia 14 grudnia 2022 r. w hali sportowo widowiskowej w Lubinie odbyły się wojewódzkie mistrzostwa dzieci, młodzieży i szkół średnich w szachach. Nasz powiat reprezentowali uczniowie naszej szkoły w Krynicznie! Z klas 4-6 w rozgrywkach wzięli udział: Tymek Kański, Jurek Zgorzelski, Julek Klin, Jowita Hebdowska, a z klas 7-8: Michał Rumiński, Szymon Kołodziejczyk, Maciek Dzimira i Oliwia Łowejko. Drużyny rozegrały 7 rund. Poziom był bardzo wysoki. Grupa młodsza zajęła 13 miejsce na 23 drużyny, a zawodnicy z klas 7-8 - 13 miejsce na 16 drużyn. Trener naszych zawodników Ernest Pociejowski - pełnił także funkcję sędziego rundowego turnieju. Należy wyróżnić 3 zawodników: Julek Klin zdobył 5,5pkt. na 7 (na szachownicy nr 3), Michał Rumiński 5 pkt. na 7 (na szachownicy numer 1), natomiast Jurek Zgorzelski w jednej z partii zdążył wygrać partię w ogromnej presji braku czasu! Dał szach mata, gdy zostało mu kilka ostatnich sekund (patrz: zegar szachowy na zdjęciu). Galeria zdjęć.