Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Mikołajkowy sukces naszych karateków

c_177_118_16777215_00_images_Karate-Pictures-5-300x200.jpgW dniu 07. 12 2013 w Zespole Szkół w Krynicznie rozegrane zostały zawody karate  w ramach Dolnośląskiej Międzyszkolnej Ligi Karate. Organizatorem turnieju była Sekcja Karate AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która wychowała wielu Mistrzów Świata, Europy i Polski. Gospodarzem zmagań sportowych był Zespół Szkół w Krynicznie. Turniej promował ideę aktywnego wypoczynku, krzewił ducha karate i integrował lokalne społeczeństwo. W jego organizację, oprócz władz szkoły, włączyli się rodzice dzieci ćwiczących w sekcji karate w Krynicznie.

W zawodach wzięło udział 140 zawodników i zawodniczek z Dolnego Śląsku. Gościliśmy również karateków z Wielkopolski. Nie zabrakło reprezentantów naszej gminy. Rozegrano 14 konkurencji w systemie pucharowym (I miejsce, II miejsce i dwa III miejsca) w kategoriach Kihon, kata i kumite. Kihon to japońska nazwa form podstawowych. Zawodnicy wykonują techniki ręczne, bloki i uderzenia, sędziowie zaś sprawdzają ich poprawność. Kata to układy imitujące walkę z kilkoma przeciwnikami. I w tej konkurencji liczy się dobra postawa, technika, dynamika i zrozumienie wykonywanych ćwiczeń. Kumite jest walką, wygrywa ten zawodnik, który zdobył więcej punktów.

Mimo że sekcje karate w Krynicznie i Psarach istnieją dopiero drugi rok, zawodnicy naszej gminy wypadli imponująco. Udało się im wygrać 7 konkurencji na 14. Łącznie nasi młodzi karatecy zdobyli 14 medali. Swoją dobrą dyspozycję utrzymują Hanna i Kacper Falińscy, Klaudia Bieszczad, Paweł Sobków i Krystian Wolny ćwiczący w grupie średniozaawansowanej. Pierwsze medale zdobyły również dzieci z grupy początkującej: Bruno Męzia, Borys Bernasiński, Antek Klin, Celina Dynia, Wiktoria Kawa czy Aleksander Połowczów. Do grona utytułowanych należałoby zaliczyć Katarzynę Napierałę, Dawida Łobaczewskiego i Aleksandra Bieszczada. Wspomniani zawodnicy ćwiczą pod okiem Dawida Graczyka, posiadacza stopnia mistrzowskiego 3 dan, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i byłego reprezentanta Akademickiej Kadry Narodowej.

Brawa należą się wszystkim startującym zawodnikom, ponieważ walczyli bardzo dzielnie, z pełnym zaangażowaniem!

Miejmy nadzieję, że za rok przeżyjemy równie wielkie emocje.

Składamy serdeczne podziękowania piekarni „Julka” w Krynicznie, dzięki której św. Mikołaj mógł obdarować startujących zawodników słodkościami.

Równie serdeczne podziękowania za pomoc przy organizowaniu turnieju składamy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Krynicznie, Panu Ireneuszowi Osenkowskiemu oraz rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania.

Sekcja Karate AZS UP Wrocław
c_177_118_16777215_00_images_liga_karate.JPG