Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.

Projekt szkolny - Spotkanie z podróżnikiem

46800160_2281948428714831_3855073421238992896_n.jpgDnia 22 listopada 2018 r. do Szkoły Podstawowej w Krynicznie zawitał podróżnik z klubu UKS "Żeglarz". Projekt szkolny "Trzymaj formę żyj zdrowo" pokazuje uczniom różne formy aktywności aby być zdrowym, szczęśliwym, mądrym, a zapraszani goście są tego żywym przekłady. Żeglarstwo, to forma aktywności dla każdego, możliwa do uprawiania przez całe życie. Naukę żeglowania podejmować można praktycznie wszędzie, gdzie mamy dostęp do wody i od najwcześniejszych lat. Co więcej, jest to niezwykle atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego, nie tylko z uwagi na naturalne walory turystyczne, ale także sportowe, w których można realizować się indywidualnie i w załodze. Przedstawiciel Polskiego Związku Żeglarskiego "Żeglarz" z Wrocławia opowiadał dzieciom z kl. 0-III o walorach żeglarstwa, zachęcając tym samym do aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Na koniec spotkania dzieci otrzymały materiały informacyjne: chętni już wiosną mogą zgłosić się na pierwsze zajęcia! Galeria zdjęć.