SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Środa, 29 czerwca 2022 r.
Aktualności

Lekcja patriotyzmu

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/11-listopada-narodowe-swieto-niepodleglosci 2.jpg'
There was a problem loading image 'images/11-listopada-narodowe-swieto-niepodleglosci 2.jpg'
11-listopada-narodowe-swieto-niepodleglosci 2.jpg11 listopada  odbywały się  w całej Polsce  uroczystości związane  ze  Świętem  Niepodległości. Również w naszej gminie  obchodzono ten dzień bardzo uroczyście.
W Piotrkowiczkach  po mszy świętej  złożono wieńce  przy Pomniku Pamięci Narodowej, następnie  w świetlicy wiejskiej   przybyli goście mogli obejrzeć  przedstawienia i akademie przygotowane przez dzieci i młodzież  ze szkół i przedszkoli  z terenu gminy.
            Uczniowie  naszego Gimnazjum również  pięknie zaprezentowali się  tego  dnia. Poprzez teksty i  muzykę  przypomnieli o najtrudniejszych momentach historii Polski. Warto dodać, że  gimnazjalistom towarzyszyła  uczennica  klasy  4, która  przy  akompaniamencie gitary zaśpiewała  piosenkę „ Wojenko, wojenko”. 
            Uczniowie ze szkoły podstawowej, którzy należą  do klubu rowerowego „Rowerówka” , przybyli na  uroczystości  niepodległościowe  oczywiście na rowerach pod opieką pani  Doroty  Olbryt. Dzieci wyróżniały się  przede wszystkim  specjalnym strojem.  Kilometry oraz chłodna aura  w takim wypadku nie  stanowiły żadnej przeszkody.
            Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu zarówno  dla tych małych,  jak i  tych starszych.

                                                                          galeria zdjęć