Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.

Wolontariusze akcji " Ocal mogiłę pradziada od zapomnienia" na spotkaniu u Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

n378085594.jpgW dniu 30 października br. siedmioro naszych wolontariuszy akcji " Ocal mogiłę pradziada od zapomnienia" uczestniczyło w spotkaniu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą i jego małżonką. Zaproszenie dla wolontariuszy i opiekuna wyjazdów na Ukrainę (sprzątanie cmentarzy polskich w Łopatynie, Szczurowicach i Pawłowie) wystosowała Kancelaria Prezydenta RP. W około stuosobowej grupie zaproszonych wolontariuszy Akcji z całego Dolnego Śląska znaleźli się także nasi uczniowie. Jest to z pewnością wielkie wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Krynicznie. Relację ze spotkania oprócz ogólnopolskich mediów zamieszczono również na stronie Kancelarii Prezydenta. Galeria zdjęć.

Link - http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1168,pamiec-o-naszych-przodkach-pokazuje-jak-bardzo-cywilizowani-jestesmy.html