SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Czwartek, 13 czerwca 2024 r.
Najnowsze aktualności

Aktualności

czwartek, 13 czerwiec 2024 09:06

XIV Gala ,,Złote Sowy” 2023 Powiatu Trzebnickiego

Czytaj więcej: XIV Gala...XIV Gala ,,Złote Sowy” 2023 Powiatu Trzebnickiego🏆

Dnia 12.06.24 w Szymanowie odbyła się uroczysta gala wręczenia ZŁOTYCH SÓW. W trakcie gali nasza uczennica z kl. VIII Julia Brykarz została uhonorowana statuetką Złotej Sowy w kategorii SPORTOWCA ROKU 2024 POWIATU TRZEBNICKIEGO kl. VII - VIII. Julia zyskała uznanie za swoje wysokie osiągnięcia sportowe w tym roku szkolnym, które wzbudziły podziw i respekt wśród wszystkich obecnych na gali. To wyjątkowe wyróżnienie jest zasłużoną nagrodą dla Julii za jej ciężką pracę, determinację, talent i poświęcenie dla sportu. Jest zawodniczką Dolnośląskiego Klubu Karate Jinkaku Kansei i osiąga sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, gra w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Jej osiągnięcia są inspiracją dla innych młodych sportowców oraz dowodem na to, że marzenia można osiągnąć poprzez ciężką pracę i zaangażowanie. Cała społeczność szkolna jest dumna z Julii i jej sukcesów. Mamy nadzieję, że ta statuetka Złotej Sowy będzie dla niej dodatkową motywacją do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze większych sukcesów w przyszłości. Wielkie gratulacje!!! Galeria zdjęć.

wtorek, 11 czerwiec 2024 17:30

"Tradycyjny sad" w naszej szkole

Czytaj więcej: ...Nareszcie jest nasz szkolny "mini sad" składający się z 5 drzewek owocowych (dwóch śliw i trzech jabłoni). Nie obyło się bez problemów, ponieważ pierwsze miejsce które wybraliśmy na posadzenie naszego sadu zostało przeznaczone na plac budowy nowego przedszkola. Musieliśmy poszukać nowej, odpowiedniej lokalizacji na terenie przyszkolnym i tam posadzić zakupione drzewka. Ale teraz już rosną i może w przyszłym roku będą miały pierwsze owoce? Galeria zdjęć.

niedziela, 09 czerwiec 2024 23:33

SZKOLNY FESTYN RODZINNY 2024 "RAZEM MOŻEMY WIELE"

Czytaj więcej: SZKOLNY...Dnia 08.06.2024r.  odbył się Szkolny Festyn Rodzinny , która po raz pierwszy został zorganizowany na terenie boiska sportowego pokazał, iż naprawdę RAZEM MOŻEMY WIELE!!! Dzięki obecności i zaangażowaniu naszych wspaniałych uczniów, rodziców oraz nauczycieli, bawiliśmy się wyśmienicie. Wszystkie przygotowane atrakcje, takie jak: bieg rodzinny, tor ninja warior, strefa malucha, kącik zabaw, malowanie na folii oraz ozdabianie domków, mega bańki, baloniaki, boiska do wspólnej gry w siatkę i piłkę nożną cieszyły się wielkim powodzeniem. Dzięki gościom specjalnym, czyli policji w towarzystwie Komisarza Lwa oraz strażaków wraz z wozem strażackim nasi młodsi i starsi uczestnicy mieli możliwość poznania tajników tych zawodów. Rozegrany został również mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce okazało się, że tego dnia wygrały doświadczenie i taktyka nad młodością i kondycją ⚽. Mecz zakończył się wynikiem 8:6. Nie zabrakło również wokalnych i tanecznych prezentacji naszych uczniów. Z piosenkami i wierszami z okazji Dnia Mamy i Taty wystąpiły dzieci z przedszkola oraz klas 0-3. Dziewczynki z klas 3a i 3b zaprezentowały swoje umiejętności sceniczne, w pokazie sprawności, szybkości i siły wystąpili karatecy z Dolnośląskiego Klubu Karate Jinkaku Kansei, a grupa HAJDASZ porwała nas do wspólnego tańca. Nasze plenerowe spotkanie uświetniło również Koło Gospodyń Wiejskich "Rogożanki", PGK "Pij wodę z kranu", Manufaktura Wysoki Kościół oleje tłoczone na zimno, naturalne lody Królikiewicz, Spółdzielcza Palarnia Kawy Rusnarczyk, Rada Rodziców z pysznościami z grilla i na słodko oraz loteria fantowa. Dziękujemy naszej wspaniałej paparazzi, pani Grześkowiak, a szczególne podziękowania przesyłamy państwu Biegańskim za nieodpłatne atrakcje w postaci przekąsek oraz dmuchańców dla naszych najmłodszych uczestników festynu. Dziękujemy serdecznie za Waszą obecność, zaangażowanie we wspólną zabawę oraz pomoc techniczną. RAZEM MOŻEMY WIELE!!! Galeria zdjęć nr 1, Galeria zdjęć nr 2, Galeria zdjęć nr 3, Galeria zdjęć nr4

piątek, 07 czerwiec 2024 16:11

DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Czytaj więcej: DZIEŃ...Dnia 7 czerwca 2024 r. uczniowie klas pierwszych i drugich zamienili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie w ramach wydarzenia “Dzień Pustej Klasy” organizowanego corocznie przez Ośrodek Działań Ekologicznych “Źródła” w Łodzi (www.zrodla.org). Pierwszaki wybrały się do parku w Rogożu, gdzie wśród odgłosów przyrody wykonywały ciekawe zadania. Najpierw musieli dokładnie rozejrzeć się wokół i wypisać jak najwięcej słów opisujących otaczającą ich przyrodę i zaczynających się na kolejne litery alfabetu. Następnie zagrali w przyrodnicze bingo. Ale najwięcej radości przyniosło im zadanie “Poszukiwacze skarbów”, w czasie którego zbierali różne przyrodnicze skarby, by na końcu ułożyć z nich zwierzaki. Taka nauka to dopiero atrakcja !!!Galeria zdjęć

piątek, 07 czerwiec 2024 14:35

Zawody Powiatowe kl. I i II w Trójboju LA - IV miejsce

Czytaj więcej: Zawody...Klasy I i II brały udział 7 czerwca 2024 r. w Finale Powiatu Trzebnickiego w Trójboju LA klas I i II w Korzeńsku. Konkurencję obejmował bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Skład klas I: Piotr Grudzień, Eryk Ulatowski, Ania Waśkowiak, Bartek Gawęda, Maks Grześkowiak, Ala Kikut, Fabian Malkiewicz, Gaja Michałowska, Oliwia Papalska, Felicja Stafiniak. Skład drużyny klas II: Antek Chmielewski, Ania Frąszczak, Piotr Kilimnik, Grześ Kojsa, Iliana Pociejowska, Ala Toporkiewicz, Agata Łosik, Artem Shemchenkov, Witek Trzyna i Martynka Żyła.Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się spisali, zajęliśmy IV miejsce. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć.