SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Czwartek, 13 czerwca 2024 r.
ERASMUS+
wtorek, 05 grudzień 2023 09:41

ERASMUS+

 erere.jpgInformacje o programie

Erasmus+ to unijny program wspierający kształcenie, szkolenie, młodzież i sport w Europie.Program wspiera realizację priorytetów i działań określonych w europejskim obszarze edukacji, planie działania w dziedzinie edukacji cyfrowej oraz europejskim programie na rzecz umiejętności.

Erasmus w naszej szkole

Projekt " Small school- big chance!" nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000140493

W bieżącym roku szkolnym, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Semper Avanti, szkoła w Krynicznie przystąpiła do programu Erasmus+, którego głównym celem jest międzynarodowa współpraca edukacyjna dla nauczycieli i uczniów. Podczas wyjazdów młodzież ma możliwość nie tylko poznać inne kraje, ich historię i kulturę, ale również zdobyć wszechstronną wiedzę pozwalającą im kontynuować naukę na kolejnych etapach edukacji, kształtuje umiejętności posługiwania się językami obcymi. Podczas ferii zimowych ośmioro nauczycieli odbyło wyjazdowe szkolenie na Malcie, gdzie doskonalili swoje umiejętności językowe oraz rozwijali kreatywne metody w nauczaniu. Drugim etapem była wizyta studyjna nauczycieli w Castellammare di Stabia, nadmorskiej miejscowości, w której w maju dwudziestu uczniów weźmie udział w zajęciach edukacyjnych w jednej z włoskich szkół.

Przygotowanie do wyjazdu nauczycieli na Maltę

erasmus

Dnia 19 grudnia odbyło się spotkanie online nauczycieli z naszej szkoły z panem Piotrem Jednaszewskiem- dyrektorem St Mary’s Institute Limited w Dublinie oraz panią Anną Paprocką- ze Stowarzyszenia Semper Avanti. W czasie spotkania przekazane zostały informacje o szkoleniach uczestników, organizacji zajęć oraz miejscu pobytu.

 

 

Prezentacje z kursów nauczycieli na Malcie

W ramach podsumowania zdobytych umiejętności nauczyciele biorący udział w mobilności przygotowali prezentacje w ramach trzech kursów:

  • Teaching with games and simulations plus English language development

Prezentacja gry.mp4

  • Understanding menthal health of students plus English language development

https://www.canva.com/design/DAF6uK-iUbI/LVmroQtQY2lOzb3eLDS4sA/view?utm_content=DAF6uK-iUbI&utm_campaign=share_your_design&utm_medium=link&utm_source=shareyourdesignpanel

  • Creative Teaching and Language Development, Exclusive Programme for Teachers

https://photos.google.com/photo/AF1QipOPghoNFHKr7vvrtGupb7h4PDA2jZkHy8uxPcV1

Podsumowanie kursu nauczycieli na Malcie

erasmus2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 21 lutego 2024r. na radzie pedagogicznej omówiony został udział grupy nauczycieli naszej szkoły w szkoleniu, które odbyło się na Malcie w dniach od 13 do 27 lutego. Projekt w dużym stopniu wpłynął na podwyższenie jakości działań dydaktyczno-wychowawczych szkoły i zwiększył  kompetencje w obszarze zarządzania projektami.

erasmus-.jpg

W dniu 6 grudnia 2023 roku rozpoczynamy rekrutacje uczniów klasy ósmej i klas  siódmych na zajęcia wyjazdowe do Włoch w ramach projektu „ Small school – big Chance” – Erasmus +
Wyjazd nastąpi najprawdopodobniej w drugiej połowie maja 2024 roku.
Zasady rekrutacji zawarte są w regulaminie rekrutacji umieszczonym w załączniku do powyższej informacji.
Rekrutacja zostanie przeprowadzona w dniach 6 – 19 grudnia 2023 roku.
Ireneusz Osenkowski