SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Środa, 29 maja 2024 r.
Aktualności

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

mogoa pradziada.jpgW dniach 06.05-13.05.2014 organizujemy zbiórkę symbolicznych złotówek, które zasilą konto akcji i zostaną przeznaczone na pobyt młodych wolontariuszy na Kresach.
Już po raz piąty na początku lipca bieżącego roku uczniowie dolnośląskich szkół wyjadą na Ukrainę, aby ratować polskie nekropolie, które niszczeją za naszą wschodnią granicą. Jest to akcja zainicjowana przez Ośrodek Telewizji Polskiej we Wrocławiu, prowadzona wspólnie z Kuratorium Oświaty.

Projekt MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA będzie realizowany na dwóch płaszczyznach: porządkowanie mogił pradziadów oraz pomoc sąsiadom pradziadów, którzy w ostatnich miesiącach przeżywają prawdziwy dramat.