Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

PARK DINOZAURÓW W KRASIEJOWIE

krasiejw 028.JPG11 czerwca 2015r. uczniowie z klas pierwszych i zerówki byli na jednodniowej wycieczce w JuraParku Krasiejów. Atrakcji było co nie miara. Najpierw przeszliśmy ścieżką dydaktyczną, na której mogliśmy obejrzeć 250 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Następnie weszliśmy do prehistorycznego oceanarium, gdzie

przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Potem czekała nas przejażdżka Kapsułą Czasu przez 300-metrowy tunel, gdzie udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata.Następnie czekały na nas warsztaty plastyczno – paleontologiczne, gdzie malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione zostało informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt. Na koniec udaliśmy się na ogromny Plac Zabaw, gdzie mogliśmy się wyszaleć i zakupiliśmy oczywiście mnóstwo pamiątek. Po przepysznym obiadku zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, udaliśmy się w powrotną podróż.