Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Wycieczka do Warszawy

P6020194.JPG W dniach 1-3 czerwca klasy V i VI przebywali na wycieczce szkolnej w Warszawie.
W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili  Muzeum Powstania Warszawskiego, cmentarz wojskowy na  Powązkach  oraz podziwiali panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.
 W drugim dniu udali się do interaktywnego  Centrum  Nauki   Kopernik - królestwa eksperymentów.  W  Centrum Nauki Kopernik znajdą się setki interaktywnych urządzeń, na których dzieci  mieli okazję przeprowadzenia  wiele doświadczeń wyjaśniających jak funkcjonuje świat wokół nas. Następnie po spacerze po ogrodach na dachu  Biblioteki Uniwersyteckiej, udaliśmy się na dalsze   zwiedzanie   Warszawy z przewodnikiem. Zwiedzaliśmy: Stare Miasto, Plac  Zamkowy ,  Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski (z zewnątrz ) Katedra Św. JanaBarbakan, Ogród Saski  z  Grobem Nieznanego Żołnierza  , Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki.
W ostatnim dniu rozpoczęliśmy zwiedzanie autokarem po mieście. Jechaliśmy ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście itd., pani przewodnik jeszcze raz zwracała naszą uwagę na zabytki Warszawy. Kolejnym punktem wycieczki były malownicze Łazienki, gdzie pośród pięknej zieleni widnieje pomnik Fryderyka Chopina. Następnie udaliśmy się na  lekcję muzealną  pt. „WIZYTA U KRÓLA” w  Pałacu  w Wilanowie.  Mieszkał tam Jan III Sobieski ze swoją żoną. Podziwialiśmy piękne wnętrze pałacu. Ostatnim  etapem naszej wycieczki była ulica Wiejska a wraz z nią gmach Sejmu, w którym obejrzeliśmy między innymi salę obrad i dowiedzieliśmy się wielu informacji dotyczących historii polskiego parlamentu.

Wycieczka do Warszawy to nie tylko poznanie zabytków miasta, ale przede wszystkim  wspaniała lekcja historii.