Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Wyniki III Turnieju Karate o Puchar Gór Kocich

DSCF1838.JPG16. maja 2015 w Krynicznie rozegrany został po raz trzeci Turniej Karate WKF (World Karate Federation) o Puchar Gór Kocich. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Sportu i Kultury PAIDEIA, w ramach którego działa Dolnośląski Klub Karate JINKAKU KANSEI  z Kryniczna oraz Klub Karate AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Współorganizatorem imprezy był urząd gminy Wisznia Mała oraz OKSIR w Wiszni Małej. Patronat nad całością objął wójt gminy, Pan Jakub Bronowicki. Gospodarzem zmagań sportowych był Zespół Szkół w Krynicznie.
Turniej miał promować sport w powiecie trzebnickim, krzewić ducha karate, jako dyscypliny wchodzącej w skład World Games, igrzysk sportów nieolimpijskich planowanych we Wrocławiu na rok 2017 oraz promować walory turystyczne gminy i integrować lokalne społeczeństwo. W organizację zawodów włączyli się rodzice dzieci ćwiczących w sekcjach karate w Krynicznie i Psarach oraz osoby współpracujące ze Stowarzyszeniem PAIDEIA.
W zawodach wzięło udział 122 zawodników i zawodniczek z klubów karate na Dolnym Śląsku, m. in. z Wrocławia, Siechnic, Bolesławca, Perzowa oraz Kryniczna i Psar. Rozegrano 21 konkurencji w systemie pucharowym (I miejsce, II miejsce i dwa III miejsca) w kategoriach: tor przeszkód, kihon i kata indywidualne, kata drużynowe i kumite. Kihon to japońska nazwa form podstawowych. Zawodnicy wykonują techniki ręczne, bloki i uderzenia, sędziowie zaś sprawdzają ich poprawność. Kata to układy imitujące walkę z kilkoma przeciwnikami. I w tej konkurencji liczy się dobra postawa, technika, dynamika i zrozumienie wykonywanych ćwiczeń. Kumite jest walką sportową.
Zawodnicy Dolnośląskiego Klubu Karate Jinkaku Kansei (sekcje w Krynicznie i Psarach) zdobyli najwięcej medali, łącznie 23.  Najlepszą zawodniczką okazała się Maja Kopciu (7 lat), która zdobyła aż cztery medale (dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy). Świetny występ zaliczyli Kacper Faliński (jeden złoty i jeden srebrny medal), Mikołaj Szymczuk (srebro i dwa brązy). Nie zawiodła również najlepsza zawodnicza klubu, Celina Dynia. Swoją wysoką formę potwierdziła zdobywając jeden złoty medal i jeden brązowy. Tak dużą liczbę medali zawdzięczamy również pozostałym zawodnikom, są to: Krystian Karaszewski (złoto), Jakub Gruszecki (brąz), Karol Blok (brąz), Hanna Falińska (brąz), Bernard Bernasiński (srebro i brąz), Natalia Grzymkowska (srebro), Bartosz Skrzypczak (srebro), Piotr Religa (srebro), Krystian Wolny (srebro i brąz), Klaudia Łobaczewska (brąz), Karolina Pogoda (srebro i brąz), Kornelia Erd (srebro), Klaudia Bieszczad  (srebro), Dawid Łobacewski (brąz i brąz), Joanna Herda-Bernasińska (srebro) i Sebastian Łobaczewski (brąz).
Brawa należą się wszystkim startującym zawodnikom.
       Sensei
Dawid Graczyk/ 4 dan

W załączniku szczegółowe wyniki III Turnieju Karate o Puchar Gór Kocich pod patronatem wójta gminy Wisznia Mała.

Załączniki:
Pobierz plik (wyniki III turnieju karate.pdf)wyniki III turnieju karate.pdf156 kB