Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Jasełka w szkole

IMG_7765.JPGUczniowie klasy VI przypomnieli przedstawieniem jasełkowym prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia.

19 grudnia 2014 r. w szkole już od rana zapanowała przedświąteczna gorączka.

W klasach rozstawiano stoły z wigilijnym wystrojem i tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez uczniów, wychowawców i rodziców, pobrzmiewały kolędy, a uczniowie kl. VI pod opieką pani Magdaleny Dardas przeistaczali się w jasełkowe postacie.

Wkrótce zgromadzono się na szkolnym holu, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe. Szkolni artyści ukazali widzom, że w przedświątecznym zamieszaniu i szale zakupów łatwo zatracić prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Mimo, że przesłanie jasełek miało poważny charakter, cały występ był wesoły, pełen śpiewów, tańców i humorystycznych scenek, podczas których odbywała się odwieczna walka dobra ze złem. Chociaż w życiu nie zawsze tak bywa, ale nasze jasełka miały pozytywne zakończenie i dobro pod postacią aniołów odniosło bezapelacyjne zwycięstwo nad diabłami obrazującymi zło.

Po jasełkach odbyły się klasowe wigilie, tradycyjne łamanie opłatkiem i składanie życzeń świątecznych.