Sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów

Dnia 5 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.
Wśród przybyłych tłumnie gości byli: pan wójt Jakub Bronowicki, pan dyrektor Ireneusz Osenkowski, pani wicedyrektor Iwona Wojtaś , pani kierownik SAPO Karolina Kempiszak, uczniowie klas 0-III z  wychowawczyniami oraz rodzice.
Na zamku Króla Krainy Wiedzy trzydziestu pięciu kandydatów na pierwszoklasistów musiało wykazać się wiedzą i różnymi umiejętnościami, by mogli zostać przyjęci w poczet uczniów. Przeszli między innymi: próbę mądrości, gdzie odgadywali ukryte w balonach zagadki , próbę zwinności i sprawności oraz  próbę uśmiechu, która polegała na zjedzeniu plasterka cytryny i zrobieniu wesołej minki. Wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami i udowodnili, że zasługują na miano ucznia. Pan dyrektor i pani wicedyrektor pasowali kandydatów na pierwszoklasistów, życząc im wiele sukcesów w nauce i wręczyli im pamiątkowe dyplomy oraz upominek. Również rodzice dołączyli się do życzeń i podarowali dzieciom „rożki obfitości” pełne słodkości. Następnie dzieci udały się do swoich klas, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek.
Dzień ten na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.                     galeria zdjęć