Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Spotkania z funkcjonariuszem policji z zespołu ds. nieletnich z KPP w Trzebnicy

305296452_557092072883824_2361403732588952188_n.jpgW naszej placówce odbyły się spotkania z funkcjonariuszem policji z zespołu ds. nieletnich z KPP w Trzebnicy. W pierwszej kolejności najmłodsze dzieci miały możliwość przyjrzeć się dokładnie jak wygląda umundurowanie funkcjonariusza policji, mogły dotknąć kajdanek i pałki policyjnej, co wywołało ogromne poruszenie. W dalszej części spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz utrwaliły znajomość numeru alarmowego. Na końcu chętne dzieci mogły wykonać z pomocą pani policjantki odcisk kciuka. Tego typu spotkania mają na celu wzbudzenie wśród dzieci poczucia zaufania wobec policjanta, jako potencjalnego obrońcy w sytuacji zagrożenia.

Kiedy młodsze dzieci podziękowały za spotkanie i grzecznie pomaszerowały na zupkę, spotkanie z panią funkcjonariusz rozpoczęły dzieci starsze, z klas 1-3. Podczas pogadanki ze starszymi dziećmi zostały poruszone kwestie dotyczące m.in.: bezpieczeństwa na drodze; zasad wzywania pomocy z numeru alarmowego 112 oraz kolejności przekazywania informacji o zdarzeniu; o konsekwencjach prawnych stosowania przemocy słownej (cyberprzemoc też!) i fizycznej wobec rówieśników. Przypomniano również dzieciom o możliwości samodzielnego poruszania się po drodze publicznej, na rowerze, dopiero po ukończeniu 10 roku życia i posiadaniu karty rowerowej!!! Dziękujemy asp. Iwonie Miśkowskiej za niezwykle wartościowe i bogate w treść spotkanie. Galeria zdjęć.