Sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Wyjazd gimnazjalistów na DFN 2014

20140919_102452.jpgPo czym depczemy, czyli gleba niejedno ma imię- wrażenia z wyjazdu na Dolnośląski Festiwal Nauki.

19 września 2014 roku grupa gimnazjalistów naszego Zespołu Szkół  wraz z p. Iwoną Wojtaś uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauk przez Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Młodzież obejrzała wystawę prac dotyczących zmian klimatu w regionie granicznym Polski i Saksonii . Pod okiem specjalistów  dowiedziała się także z czego składa się gleba, jak wygląda profil glebowy, co to jest pH i jak można je zmierzyć. Uczniowie z ciekawością i zaangażowaniem wykonywali doświadczenia , badając m.in. proporcje poszczególnych składników gleby, jej wilgotność i stopień zakwaszenia. Z pomocą odpowiednich przyrządów chętni i silni chłopcy wykonali próbki przekroju profilu glebowego terenu , na którym odbywały się zajęcia. Warsztaty dostarczyły sporo nowych wiadomości, które wykorzystamy podczas lekcji w szkole.

Zapraszam do galerii zdjęć z wyjazdu.