SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Piątek, 14 maja 2021 r.
Aktualności

JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU?- Projekt Bezpieczny Dolnoślązak

internet.jpgDnia 16 kwietnia 2021r. uczniowie klasy IB w ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak wzięli udział w zdalnej lekcji dotyczącej bezpiecznego korzystania z internetu. Na początku rozmawialiśmy o tym, jak można wysyłać wiadomości; jaka jest różnica między pocztówką a listem. Następnie dzieci wysłuchały opowieści Stasia na temat tego, jakie mogą być zagrożenia związane z publikowaniem treści w internecie. Uczniowie rysowali, jak wyobrażają sobie Pocztówkową Krainę z opowieści chłopca. Na koniec obejrzeli film o tym, czym jest cyfrowy ślad. Podsumowaniem lekcji było stworzenie krótkiego kodeksu bezpiecznych zasad publikowania treści w internecie.