SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Czwartek, 17 czerwca 2021 r.
Aktualności

MEN Cyberprzemoc –poradnik dla rodziców

STOP.jpg

Cyberprzemoc to zjawisko, które najczęściej dzieje się poza wiedzą rodziców. Może ono dotknąć każdego, zarówno najzdolniejszego ucznia, jak i tego, który na lekcjach radzi sobie nieco gorzej.Jak uchronić dzieci przed niepożądanymi treściami? Jak ustrzec je przed zagrożeniami w sieci? Przemoc, której dzieci doświadczają w Internecie jest w dużej mierze przedłużeniem konfliktów przeniesionych ze środowiska rówieśniczego.Aby dowiedzieć się więcej o cyberprzemocy i jej konsekwencjach, a także o tym jak chronić dzieci, Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z poradnikiem dla rodziców „Cyberprzemoc –włącz blokadę na nękanie”, który został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji i Akademię NASK w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”. Sprawdźcie, jak chronić swoje dziecko w sieci ➡ https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/do-poczytania, #KEI #ePolakPotrafi