SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Sobota, 13 sierpnia 2022 r.
Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum

P3210375a.JPGPierwszy Dzień Wiosny  okazał się  doskonałym pomysłem  na zorganizowanie  w szkole  Dni  Otwartych.  Zaproszeni uczniowie klas  szóstych i piątych  z  Psar i Wiszni  Małej mieli okazję  poznać  naszą  szkołę, a dokładnie  - gimnazjum.  W  odpowiedzi na zaproszenie  przybyło  ponad  50  uczniów wraz  z opiekunami.

   Specjalnie dla nich  kółko teatralne  wystawiło sztukę  W królestwie kotów, następnie  odbyła się  zabawa  w poszukiwanie skarbów.  Uczniowie, podzieleni na  pięć  grup,  idąc za  wskazówkami i odpowiadając  na różne pytania dotyczące szkoły  i nauczycieli,  mieli za zadanie odnaleźć skarb -  torbę  pełną słodyczy.  Gra wywołała wiele  emocji i  obudziła ducha rywalizacji. Gościom pomagali  uczniowie  z  naszego gimnazjum.  Skarb po długich poszukiwaniach  został znaleziony przez  grupę  z  Wiszni Małej.  Następnie samorząd szkolny  przeprowadził   quiz,  a  pytania dotyczyły informacji na  temat  gimnazjum w Krynicznie.  Oczywiście dobre odpowiedzi  nagradzane były cukierkami.  Po konkursie została wyświetlona prezentacja multimedialna przedstawiająca   szkołę i jej osiągnięcia.  Na koniec przybyli goście  zostali zaproszeni na  mały poczęstunek w postaci kanapek, owoców oraz herbaty. 

Tego samego dnia  każda klasa  gimnazjum   miała za zadanie  przedstawić  program telewizyjny  dotyczący zdrowego posiłku, a przede wszystkim  przedstawić walory warzywa, które wylosowała.  Uczniowie  w rozmaity sposób  ukazywali  zalety warzyw:  poprzez wywiad, pokaz mody, taniec, kabaret,  reklamę, a nawet piosenkę.  

Pierwszy Dzień Wiosny  minął wszystkim w bardzo radosnej i zdrowej  atmosferze. 
                                                               galeria zdjęć