Piątek, 26 kwietnia 2024 r.

Akcja "POIDEŁKO"

s4_tworzac_poidelko_z_woda_mozesz_pomoc_spragnionym_ptakom_i_owadom_1587624834_3153.jpgSamorząd Uczniowski zaprasza Was do włączenia się do akcji "POIDEŁKO". Mamy bardzo upalną i suchą wiosnę. Zwierzęta w tym czasie potrzebują naszej pomocy. Nasza akcja polega na samodzielnym wykonaniu poidełka dla owadów i ptaków oraz umieszczeniu go w ogrodzie przy domu. Czas spędzony na konstruowaniu poidełka będzie super zabawą a także urozmaiceniem czasu, który spędzamy w naszym najbliższym otoczeniu.
Na zdjęciach podpowiadamy Wam, jak można wykonać poidełko dla ptaków i owadów. Ważne, żeby naczynie nie było zbyt głębokie aby zwierzęta nie utonęły. Można wyłożyć wnętrze pojemnika kamykami, które będą ułatwiały owadom i ptakom korzystanie z Waszych poidełek bez niebezpieczeństwa utopienia się.
Zamieszczajcie, prosimy, w komentarzach zdjęcia zrobionych przez Was poidełek. Może na fotografii uda się uchwycić również gości, którzy z nich korzystają.