SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Aktualności

V Koncert Charytatywny pt. „Nie tylko prząśniczka, czyli w krainie Stanisława Moniuszki”

84355648_3730543063652360_6177777329595482112_o.jpgDnia 24 stycznia 2020 r. świetlica wiejska w Krynicznie zgromadziła liczną widownię na V Koncercie Charytatywnym pt. „Nie tylko prząśniczka, czyli w krainie Stanisława Moniuszki”. Aby przybliżyć dzieciom, młodzieży oraz dorosłym twórczość Stanisława Moniuszki pod kierownictwem pani Moniki Kielan i pani Doroty Olbryt powstał projekt, który wziął udział w konkursie organizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej w ramach programu „Kultura na Zakręcie”. Prezentacja filmowa.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krynicznie oraz jej absolwenci i goście wykonali różne utwory Moniuszki. Można było usłyszeć pieśni m.in. : „Prząśniczki”, „Pieśń wieczorną”, „Złotą rybkę”, „Dziada i babę” czy „Trzech Budrysów”. Przedstawione zostały też fragmenty najsławniejszych oper: „Halki” i „Strasznego Dworu”. Twórcy chcieli poprzez humorystyczne, zabawne scenki i filmiki zachęcić do zainteresowania się muzyką poważną, która wcale nie musi być nudna. Gorące brawa i śmiech widowni były dowodem na to, że oryginalne wykonanie utworów Moniuszki to strzał w dziesiątkę.W drugiej części koncertu wystąpili utalentowani wokalnie absolwenci naszej szkoły: Zoja Bieszczad, Konrad Bielicki, Aleksander Drzazga, Aleksandra Gryszczuk oraz Hanna Jordanek.Podczas koncertu udało się zebrać 2349 zł, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu: pani Monice Kielan, pani Dorocie Olbryt, Radzie Sołeckiej z Kryniczna, uczniom, absolwentom i gościom.