SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ w Krynicznie

Piątek, 24 marca 2023 r.
Aktualności

Konkurs Czytelniczy

74445744_3484400014933334_9114745789883613184_n.jpgCzytanie książek jest jednym ze sposobów, który pomaga zapomnieć o szarej codzienności, jest wspaniałym pomysłem na relaks. Książka może też pomóc w rozwiązaniu niejednego trudnego problemu, przywrócić równowagę wewnętrzną, poprawić samopoczucie. Odpowiednio dobrana lektura służy człowiekowi do samorealizacji, może też wpłynąć na poprawę poczucia własnej wartości, akceptację siebie takim, jakim się jest, uznanie własnych ograniczeń i zdolności, co może prowadzić do większej aktywności w życiu. Dnia 13 listopada odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy. W konkursie wzięło w nim udział siedmioro uczniów z klas 6-8. Prezentowane były książki o różnorodnej tematyce: "Alchemik" P. Cohelo, "Bestiariusz słowiański", "Robinson Cruzoe" D. Defoe, czy "Hanię Humorek" M. McDonald. Najciekawiej przedstawili swoje ulubione lektury: Michał Puk oraz Mateusz Smuga. Drugie miejsce zajęły: Natalia Woda i Milena Czerwińska, trzecie - Joanna Sztochel. Wyróżnienia zostały przyznane Amelii Musiał i Aleksandrze Połowczuk. Gratulujemy!