Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

DZIEŃ PATRONA - V rocznica

72169791_799939793757061_259439758667677696_n.jpg14 października to szczególny dzień dla naszej szkolnej  społeczności . Tego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona i Pasowanie Pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od przyjęcia najmłodszych w poczet uczniów. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali to, czego już się nauczyli i po złożeniu ślubowania zostali pasowani na uczniów. Następnie  samorząd szkolny złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczył im symboliczne prezenty. Nie zapomnieliśmy również o naszej Patronce- świętej Jadwidze, która już od pięciu lat czuwa nad naszą szkołą. Z tej okazji uczniowie przygotowali jubileuszowy tort. Święta Jadwiga uczy nas, że aby być szczęśliwym należy pomagać innym. Tym uczniom,  którzy naśladując świętą Jadwigę nieśli pomoc i ofiarowali swój czas innym, wręczone zostały medale świętej Jadwigi Śląskiej. Uroczystość zakończyła piosenka Marcina Stycznia „Księżna Jadwiga”, która już niedługo oficjalnie stanie się hymnem naszej szkoły. Galeria zdjęć.