Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Projekt naukowy lekcja w Muzeum Przyrodniczym i Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu.

61875130_2407604556137374_6131146289842225152_n.jpgWe wtorek 28 maja klasa 5a wzięła udział w zajęciach w Muzeum Przyrodniczym i Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. Były to jedne z cyklu zajęć, odbywające się w ramach trwającego w szkole projektu naukowego.Pierwszym punktem wyjazdu był wykład z Panem Grzegorzem Skórzewskim adiunktem nauk biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, którego specjalizacją są gady. Galeria zdjęć.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w ciekawej prezentacji multimedialnej, podczas której dowiedzieli się: jak nie być zjedzonym, na czym polega krąg życia oraz jakie są strategie obronne. Klasa 5a zobaczyła także zakonserwowane eksponaty gadów oraz uczestniczyła w quizie" znajdź ukrytego zwierzaka".Następnym punktem programu było zwiedzanie sal wystawowych Muzeum Przyrodniczego. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wystawa Układ Kostny Kręgowców. Naszym przewodnikiem był Pan Jak, który jest prawdziwym pasjonatem i o każdym z eksponatów potrafiłby opowiadać godzinami.Na końcu wyprawy, uczniowie udali się wraz z z Panią przewodnik, na wycieczkę po Ogrodzie Botanicznym. Pani przewodnik opowiadała o wielu ciekawych okazach oraz zjawiskach w świecie roślin. Klasa 5 dowiedziała się m.in. czym jest zjawisko konwergencji, co to są sukulenty, czym różni się szyszka świerku od sosny, jakie są sposoby rozsiewania nasion przez rośliny oraz dlaczego rośliny zjadają owady.