Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Warsztaty artystyczne w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

50120409_542271349585244_756305262213595136_n.jpgW dniu 16 stycznia 2019 klasy  5A i 5B uczestniczyły w warsztatach artystycznych w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Tematem zajęć było: „Zabawy z grafiką – romantyzm”. Warsztaty rozpoczęły się zwiedzaniem zbiorów bibliotecznych oraz krótkiej lekcji historii na temat procesu powstawania książek, ręcznego zdobienia, pierwszego druku oraz wielokrotnego  powielania książek. Dzieci poznały też, co to jest  exlibris i do czego był wykorzystywany. Następnie wszyscy  udali się do sali  warsztatowej , gdzie każdy miał zaprojektować własny znak graficzny- exlibris,  przy pomocy specjalnych narzędzi. Tutaj każdy tworzył własny projekt. Jak się później  okazało, należało bardzo ostrożnie wycinać wzory na specjalnym kawałku linoleum. Raz wycięty wzór pozostawał na zawsze. Trzeba było użyć wyobraźni , trochę sprawnych rąk , tusz drukarski  i… gotowe! Wszystkim uczniom warsztaty oraz samo Muzeum Pana Tadeusza bardzo się podobało. Na koniec wycieczki tradycyjnie- wspólne zdjęcie w Rynku. Galeria zdjęć.