Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Zajęcia warsztatowe kl. VII a z biologii w Muzeum Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.

48383916_2559430194096992_2042501637829820416_n.jpgDnia 19 grudnia, uczniowie klasy VIIA uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z biologii w Muzeum Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem zajęć była: Ocena wieku i płci na podstawie szkieletu człowieka. Uczniowie zostali zapoznani z różnicami występującymi w szkielecie mężczyzny i kobiety. Następnie sami w kilkuosobowych grupach, pracując na materiale pochodzącym ze stanowisk wykopaliskowych Uniwersytetu Wrocławskiego, próbowali określić płeć kości.Po części warsztatowej uczniowie zwiedzali Muzeum Człowieka gdzie usłyszeli informacje poświęcone obrządkom pochówkowym takim jak: mumifikacja naturalna oraz celowa, ciałopalenie i pochówki szkieletowe. Widzieli słynną mumię egipskiej kobiety z okresu Późnego Państwa, sprowadzoną przez wrocławskiego aptekarza. W kolejnych salach obejrzeli wystawę przedstawiającą rozwój osobniczy człowieka na kościach czaszki i poszczególnych kościach szkieletu oraz poszczególne etapy ewolucji człowieka. Galeria zdjęć.