Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Dzień życzliwości

c_177_118_16777215_00_images_dzien_zyczliwosci.jpg21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Święto to jest z nami już od 1973 roku, ale w Polsce dopiero od kilku lat zdobywa popularność. Obchodzenie tej uroczystości jest wyjątkowo miłe i przyjemne: wystarczy 21 listopada pozdrowić lub zrobić coś miłego dla dziesięciu osób.
Marzycielska Poczta doskonale wpisu ideę Dnia Życzliwości: posłanie listu lub kartki z życzeniami do chorych dzieci, to na pewno jeden ze świetnych sposobów na uhonorowanie tego święta.

Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.
W gimnazjum w tym właśnie dniu w każdej klasie  odbędzie się  wybór  najżyczliwszej osoby roku 2013/2014. W bibliotece  będzie można  oddać głos  na osobę, do której  najbardziej pasuje tytuł - Życzliwa Roku.
c_177_118_16777215_00_images_marzycielska_poczta.jpg